Povinná publicita - projekty IROP

Přístavba a modernizace ZŠ ve Skalici u České Lípy

Registrační číslo projektu: CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_063/0003864

Stručný popis projektu:

Projekt řeší současné nevyhovující zázemí pro výuku odborných předmětů a chybějící bezbariérovost objektu ZŠ ve Skalici u České Lípy. V rámci projektu je řešena přístavba ke stávající budově ZŠ, kde budou vybudovány 3 odborné učebny, 1 laboratoř, 1 odborná školní dílna, odborné kabinety a další v projektu uvedené zázemí včetně pořízení vybavení (nábytek, výukové pomůcky, apod.) Dojde tak ke zlepšení kvality výuky odborných předmětů na ZŠ ve Skalici u České Lípy a k vybudování bezbariérovosti objektu ZŠ, která umožní osobám se sníženou schopností pohybu a orientace využívat všech služeb a zázemí, které škola poskytuje.

Cíle a výsledky projektu:

1) Stavební úpravy (vybudování) odborných učeben za účelem zvýšení kvality vzdělávání ve vazbě na budoucí uplatnění na trhu práce v klíčových kompetencích (komunikace v cizích jazycích, přírodní vědy, technické a řemeslné obory).

2) Zajištění bezbariérovosti základní školy – v rámci projektu budou provedeny bezbariérové úpravy, které umožní osobám se sníženou schopností pohybu a orientace využívat všech služeb a zázemí, které škola poskytuje. Projekt je zpracován v souladu s platnou legislativou, normami, technickými předpisy a požadavky na bezbariérové užívání staveb dle vyhlášky č. 398/2009 Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb, ve znění pozdějších předpisů.

3) Pořízení vybavení – vybavení odborných učeben, laboratoře, odborné školní dílny, odborných kabinetů, společných prostor, nákup kompenzačních pomůcek nezbytných pro zajištění rovného přístupu ke vzdělávání. Vybavení bude splňovat všechny platné normy a předpisy pro školská zařízení. Důraz bude brán na kvalitu, bezpečnost, funkčnost, životnost, apod.

4) Úprava venkovního prostranství základní školy.

Cílem projektu je rovněž podpora inkluzivního vzdělávání.

Výsledkem realizace projektu budou nové moderní odborné učebny, laboratoř, odborná školní dílna, bezbariérovost objektu, apod.

Na projekt je poskytována finanční podpora z EU.

Rekonstrukce objektu ve Skalici u České Lípy č.p. 266 se sociálním bydlením

Registrační číslo projektu: CZ.06.2.56/0.0/0.0/18_104/0009449

Cílem projektu je zajistit dostupné sociální bydlení včetně podpůrné sociální práce cílovým skupinám sociálně znevýhodněných či vyloučených osob v bytové nouzi. Výstupem projektu bude vybudování sociálního bydlení v podobě 4 bytových jednotek s nabídkou podpory nájemníkům předmětného sociálního bydlení ve formě sociální práce.

Projektu je poskytována finanční podpora z EU.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Dostavba mateřské školy Skalice u České Lípy

Registrační číslo projektu: CZ.06.04.01/00/23_109/0002396

Cílem projektu je dostavba k objektu mateřské školy v obci Skalice u České Lípy, odstranění provozních nedostatků MŠ bránících k využití plné kapacity MŠ a zmodernizování technického zázemí a vybavení objektu. Součástí projektu bude navýšení kapacity ze současných 55 na 65 žáků.  Navržena je přístavba hlavního vstupu do budovy se schodištěm a výtahem. V přízemí stávající budovy bude provedena změna dispozice – provoz kuchyně bude přemístěn do přístavby a dojde k rozšíření plochy jídelny, přistavena bude dále tělocvična a herna. Vstup do školky bude oddělený od zásobování kuchyně. V rámci projektu je rovněž řešena bezbariérovost přístupu do celé plochy budovy.

Projektu je poskytována finanční podpora z EU.

rozšířené vyhledávání ...

Informace od nás

Smart info

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů